Nastává celosvětová krize dodavatelského řetězce, která povede k nedostatku všech základních položek. Je to důsledek masové centralizace, kdy politiku diktují a synchronizují aristokraté „nového normálu“.
Nadcházející roky budou ve znamení mimořádných socioekonomických turbulencí.
Svět se údajně potýká s „nedostatkem všeho„, kdy se základní zboží shání stále obtížněji.
Tento nedostatek se dotýká celé škály struktury společenské pyramidy. Typický cyklus od výroby k dodávce je opakovaně narušován v souladu s Murphyho zákony: „Všechno, co se může pokazit, se pokazí.“
Pokud problémem není lockdown, pak je to nedostatek surovin. Pokud jsou přístavy připraveny vykládat suroviny a hotové výrobky, pak je nemohou vyzvednout řidiči nákladních automobilů. Pokud jsou řidiči kamionů k dispozici, přístavy nejsou schopny zpracovat náklad. Případně může být problémem akutní nedostatek energie nebo pohonných hmot. Celosvětové lockdowny v důsledku koronaviru vedly také k nedostatku nezbytných pracovních sil, od popelářů po piloty.
V rámci pyramidové hierarchie nového normálu se skutečně oddělil a prosperuje pouze kápo představující horních 0,1 %.
Dlouhodobě přetrvávající nerovnováha mezi nabídkou a poptávkou se dostala do bodu, z něhož není návratu, když byla v březnu 2020 vyhlášena pandemie koronaviru. K mase nákladních lodí bezcílně se pohupujících u čínských břehů se nyní připojila podobná armáda podél pobřeží USA. Za kontejner, který před pandemií stál 2 500 dolarů, se nyní platí 25 000 dolarů za stejný náklad. Představte si, jak rostou náklady pro spotřebitele?
Ze všeho se nyní pohodlně obviňuje Covid-19, přičemž příčiny a vyvolávání strachu dosahují epicky absurdních rozměrů.
Austrálie uzavřela celé město Perth (více než 2 miliony obyvatel) poté, co koncem ledna objevila jeden nový případ koronaviru. O téměř osm měsíců později vedl další případ k uzavření hlavního města Canberry (více než 400 000 obyvatel). Toto šílenství je jen špičkou ledovce Covidu-19.
Austrálie je pravděpodobně nejuzamčenější zemí na světě. Ještě hrozivější je, že je to také jeden z hlavních světových producentů a vývozců zemědělských produktů. Po 18 měsících socioekonomických narušeních se její zemědělský vývoz řítí do propadu. Jinde je situace ještě horší. Inflace potravin ve Spojených státech již dosáhla desetiletého maxima, přičemž v září ceny meziročně vzrostly o 32,8 %.
Nedostatek a inflace jsou předzvěstí řady sociálních problémů. Například ve Spojených státech vznikla epidemie organizovaných krádeží v obchodech, která představuje odvětví v hodnotě 45 miliard dolarů. To představuje další ránu pro americký maloobchodní sektor, který se stále ještě vzpamatovává z nepokojů vyvolaných ohledně události kolem George Floyda a z omezení způsobených koronavirem.
Amazonu se naopak daří dobře. Zde zboží, které se ve dne krade, se pak v noci prodává elektronicky. Šílená „woke“ politika v USA také umožňuje, že sérioví zloději jsou běžně propouštěni – často ve stejný den, aby se pravděpodobně urychlil bankrot zavedených maloobchodních prodejen, zejména těch malých a středních.
Všechny události typu „černé labutě“, připravované speciálně pro Great reset, se nyní vynořují. Vlnový efekt čínského realitního debaklu Evergrande, který zahrnoval dluhy ve výši 305 miliard dolarů, ovlivnil švédský sektor elektromobilů. Naše globální domino se začne kaskádovitě rozpadat.
Kolaps takového rozsahu, jaký zaznamenala společnost Evergrande, vyžaduje dobře provedenou reakci celého systému. Čína se však potýká s velkými výpadky elektřiny v důsledku špatné předvídavosti a celosvětového nedostatku uhlí.
Nedávné záplavy v provincii Shanxi, bohaté na uhlí, situaci pravděpodobně ještě zhorší. Globální energetická krize se již šíří od Brazílie po Indii. Jak může Německo brzy zjistit, a to za cenu velkých ztrát pro svůj průmysl a společnost, přechod na ekologickou energetiku bez zachování robustní infrastruktury pro fosilní paliva je jednoduše krátkozraký. S blížící se zimou je potřeba zprovoznit Nord Stream 2 naléhavější než kdy jindy. V zákulisí však bruselští byrokraté zůstávají „bezradní“.
V této souvislosti je třeba se zamyslet nad některými energetickými detaily. Budou orgány EU upřednostňovat zimní elektrické vytápění před elektromobily, které jsou údajně ekologické a šetrné ke klimatu?
Měřiče v rámci chytrých sítí mají tyto kaskádovité binární volby vyřešit, ale ne ve světě „navrženém klauny“ a „pod dohledem opic“ – abychom parafrázovali vyjádření inženýra Boeingu k nedávnému fiasku letounu 737 Max. Zdá se, že toto zdrcující prohlášení se netýká leteckého sektoru, protože povinné očkování vytlačuje značný počet kvalifikovaného personálu, včetně pilotů. Tisková mluvčí Bílého domu Jen Psaki dokonce označila povinné očkování za „dobré pro ekonomiku„.
Je docela ironické, že se piloti musí nechat očkovat, aby mohli převážet aristokraty „nového normálu“, kteří jsou od takových banalit osvobozeni. Pokud bude v leteckém průmyslu přetrvávat kritický nedostatek personálu doprovázený jednou či dvěma leteckými katastrofami, může se globální dodavatelský řetězec jednoduše složit.
Tím však biblické potíže nekončí. Odborníci a vedoucí představitelé hovoří o vyhlídkách na „velmi temnou zimu„. Řešením je podle očekávání masové očkování a posilovací vakcíny. To by mělo do nekonečna řešit naši globální uhelnou krizi, masové záplavy, rostoucí hlad, realitní bubliny, krádeže v obchodech a dokonce i klimatické změny.
Bill Gates, největší světová autorita v oblasti pandemií a vakcín, tvrdí, že svět není připraven na „další pandemii“.
Tento muž prorokoval, a proto se to musí stát. Doufejme, že tuto novou epidemii nebude doprovázet otravné domáhání se levných léčiv, jako je hydroxychlorochin (HCQ), ivermektin nebo ta účinná a odzkoušená zelená bylina chiretta z Thajska.
Podle Gatese by správná připravenost měla zahrnovat schopnost vyrobit vakcínu za „100 dní“ a za „dalších 100 dní“ vyrobit dostatek vakcíny pro celý svět. Člověka by zajímalo, jestli Gates ví něco o vývoji produktů.
Například u vinylových hraček trvá 4-6 měsíců, než se z fáze návrhu dostane do fáze výroby. Vytvořit a nasadit univerzální lék na novou nemoc za 100 dní je prostě absurdní. Lidské tělo s příliš mnoha neznámými je mnohem složitější než vinylové hračky. Dokonce i mizerné operační systémy se vyvíjejí roky.
Pokud se ukáže, že Gatesova věda nutně potřebuje opravit a aktualizovat, mohou jí v tom pomoci poddajná média, která jako obvykle převrátí nesmysly ve fakta. Vinu za vznikající globální krize – od pokračující krize v oblasti pohonných hmot až po klimatické změny – lze svalit na neočkované. Říkejme tomu efekt „coronové psychózy“.
Lze oprávněně tvrdit, že Gates měl na mysli centralizovanou globální reakci na nové pandemie. Na papíře by to mohlo urychlit nalezení léku. Masová centralizace však nikdy nefungovala v případě dřívějších komunistických režimů. Pouze dala větší pravomoce diktátorům a nomenklatuře. Bohatství a moc jsou dnes podobně centralizovány v rukou několika málo lidí, kteří následně diktují a synchronizují politiku všude. Jejich jediným zájmem je frakcionace bohatství a zachování jejich třídy; nikoliv dopady jejich machinací.
Připravte se na další fázi Great resetu.
Zdroj: www.geopolitics.co