Když jedna z nejuznávanějších neziskových organizací na světě ztratí během čtyř let 75 % svých příspěvků, obvykle se sepisují vyšetřovací zprávy o tom, co se stalo špatně. V případě Clinton foundation tomu tak není. V roce 2016 nadace obdržela 62,9 milionu dolarů, ale v roce 2020 jen 16,3 milionu dolarů, a zdá se, že si toho všiml jen málokdo.
Je to proto, že většina lidí z Beltwaye ví, že hlavním účelem Clinton Foundation je sloužit jako platforma pro politické operace Hillary Clinton a zároveň plnit kapsy Clintonových výměnou vlivu za peníze. To je důvod, proč dary prudce vzrostly, když byla Hillary ministryní zahraničí a většina světa si myslela, že je předurčena stát se prezidentkou – a proč po její prohře prudce poklesly.
Kevin Thurm, generální ředitel Clinton Foundation, se snažil pokles v roce 2020 vysvětlit pandemií. V dopise napsal, že rok 2020 „byl pro filantropii obtížný. Napříč celým sektorem byly zdroje napjaté a fundraisingové aktivity byly ovlivněny.“ Tento argument nevysvětluje desítky milionů, o které nadace přišla mezi lety 2016 a 2019, a ignoruje skutečnost, že v loňském roce charitativní dary v Americe vzrostly o 5,1 %.
Objektivní pozorovatel samozřejmě snadno pochopí skutečný důvod, proč Clinton Foundation zaznamenala od roku 2016 tak prudký pokles příspěvků. Nadace je systémem obchodování s vlivem a vliv Clintonových slábne. Dokonce i Obama toto schéma pochopil. Když prezident Obama v roce 2009 nominoval Hillary Clinton na post ministryně zahraničí, souhlasila s přísným memorandem o porozumění, které mělo nadaci oddělit od střetu zájmů s ministerstvem zahraničí. Jak odhalila organizace Judicial Watch, Clintonův tým tuto dohodu okamžitě porušil tím, že využíval Ministerstvo zahraničí k pomoci dárcům Clinton Foundation.
Clintonovi se také dohodli, že Ministerstvo zahraničí bude schvalovat projevy Billa Clintona. Vyšetřování organizace Judicial Watch (ve spolupráci s Daily Caller) odhalilo, že tato dohoda vedla k tomu, že ministerstvo zahraničí schválilo prakticky všech 215 projevů Billa Clintona, za které jeho manželka získala 48 milionů dolarů v době, kdy byla ministryní zahraničí.
Tyto projevy zahrnovaly vládou kontrolované subjekty v Číně, Rusku a Saúdské Arábii. Zápisnice Ministerstva zahraničí schvalující jeho projevy byly běžně zasílány Cheryl Mills, která byla vrchní poradkyní a personální šéfkou Hillary Clinton – a bývalou členkou správní rady nadace!
Bývalý prezident stíral etické hranice a běžně směšoval diplomacii a shánění peněz pro Clinton Foundation. Chválil snahu kolumbijského prezidenta Manuela Santose navázat kontakt s teroristickou skupinou FARC krátce poté, co si s prezidentem zahrál golf v rámci fundraisingu. V jiné výměně e-mailů informoval úředník Clinton Foundation Ministerstvo zahraničí o Clintonově cestě do Myanmaru a o jeho snaze propagovat Clinton Foundation.
Pokud by to nestačilo, emaily odhalují, že Clinton Foundation ovlivňovala rozhodnutí ministerstva zahraničí. Záznamy ukazují, že Huma Abedin, blízká přítelkyně ministryně Clinton a úřednice Ministerstva zahraničí, často sloužila jako prostředník mezi ministryní Hillary Clinton a předními dárci. V jednom případě Clinton odmítla setkání s bahrajnským korunním princem Salmanem, ale poté, co Doug Band z Clinton Foundation poslal Humě Abedin e-mail, se korunní princ ocitl v rozvrhu Hillary Clinton.
Band se také pokusil získat vízum pro anglického fotbalistu obviněného z trestného činu, protože Casey Wasserman, významný dárce nadace, chtěl, aby bylo vízum schváleno. Podobně Band tlačil na Foggy Bottom, aby pomohl nigerijskému miliardáři Gilbertu Chagourymu, protože Chagoury, který daroval miliony Clinton Foundation, byl „klíčovým mužem“ tam [v Libanonu] i pro nás.
V jiném případě Band tlačil na Abedin, aby přijala určitého zaměstnance, a tvrdil, že je „důležité postarat se o [Redigováno]“. Abedin Banda ujistila, že „personální oddělení mu posílá různé možnosti“. Toto odhalení externího dárce, který tlačil na politické jmenování prostřednictvím neziskové organizace, se může zdát šokující, ale Ministerstvo spravedlnosti se o tento systém obchodování s vlivem příliš nezajímalo.
Asi nejkřiklavějším případem korupce Hillary Clinton je dohoda Uranium One. Bill Clinton údajně v polovině roku 2000 pomohl svému kamarádovi miliardáři Franku Giustrovi získat práva na těžbu uranu od kazašského diktátora. Giustra pak věnoval desítky milionů Clintonově nadaci.
V roce 2009, kdy se zdálo, že by se kazašská vláda mohla uranu zmocnit, pomohla ministryně Clinton schválit dohodu, která umožnila ruské státní společnosti převzít část společnosti, přestože se dříve stavěla proti tomu, aby zahraniční společnosti ovládaly životně důležité americké zdroje. Není překvapením, že osoby zapojené do této dohody darovaly miliony Clinton Foundation, která se snažila tyto dary skrýt.
Krach Clinton Foundation může být pro nezasvěcené šokem, ale pro ty, kteří machinace Clintonových sledují už léta, není překvapením. Nadace existovala jako způsob, jakým Clintonovi prodávali své konexe a moc výměnou za peníze. Když bylo jasné, že už nikdy nebudou mít moc, dárci předvídatelně zavřeli peněžní kohoutek.
Podvodná hra však nikdy nekončí, protože nyní je na scéně Obamova nadace. Jeff Bezos z Amazonu právě daroval Obamově nadaci 100 milionů dolarů. Zatímco stroj na peníze Hillary Clinton upadá, Obamův stroj se zvedá!